API Delevan Inc. 1325-392J
1325-392J
Part No.:
1325-392J
Datasheet:
ShinYua1325-392J.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 189MA 1.6 OHM TH
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
189 mA
Current-Saturation(Isat):
189mA
DCResistance(DCR):
1.6Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
68MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-392J.pdf
1. How to order 1325-392J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-392J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-392J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-392J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-392J pin diagram, 1325-392J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 189 mA 189 mA 189 mA 189 mA 189 mA
Current-Saturation(Isat) 189mA 189mA 189mA 189mA 189mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.6Ohm Max 1.6Ohm Max 1.6Ohm Max 1.6Ohm Max 1.6Ohm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 68MHz 68MHz 68MHz 68MHz 68MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz