API Delevan Inc. 1325-393J
1325-393J
Part No.:
1325-393J
Datasheet:
ShinYua1325-393J.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 93MA 6.6 OHM TH
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
93 mA
Current-Saturation(Isat):
93mA
DCResistance(DCR):
6.6Ohm Max
Q@Freq:
47 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
20MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-393J.pdf
1. How to order 1325-393J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-393J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-393J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-393J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-393J pin diagram, 1325-393J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 39 µH 39 µH 39 µH 39 µH 39 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 93 mA 93 mA 93 mA 93 mA 93 mA
Current-Saturation(Isat) 93mA 93mA 93mA 93mA 93mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 6.6Ohm Max 6.6Ohm Max 6.6Ohm Max 6.6Ohm Max 6.6Ohm Max
Q@Freq 47 @ 2.5MHz 47 @ 2.5MHz 47 @ 2.5MHz 47 @ 2.5MHz 47 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 20MHz 20MHz 20MHz 20MHz 20MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz