API Delevan Inc. 1325-472J
1325-472J
Part No.:
1325-472J
Datasheet:
ShinYua1325-472J.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 178MA 1.8 OHM TH
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
178 mA
Current-Saturation(Isat):
178mA
DCResistance(DCR):
1.8Ohm Max
Q@Freq:
53 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
63MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-472J.pdf
1. How to order 1325-472J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-472J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-472J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-472J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-472J pin diagram, 1325-472J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 178 mA 178 mA 178 mA 178 mA 178 mA
Current-Saturation(Isat) 178mA 178mA 178mA 178mA 178mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.8Ohm Max 1.8Ohm Max 1.8Ohm Max 1.8Ohm Max 1.8Ohm Max
Q@Freq 53 @ 7.9MHz 53 @ 7.9MHz 53 @ 7.9MHz 53 @ 7.9MHz 53 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 63MHz 63MHz 63MHz 63MHz 63MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz