API Delevan Inc. 1325-473J
1325-473J
Part No.:
1325-473J
Datasheet:
ShinYua1325-473J.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 79MA 9.2 OHM TH
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
79 mA
Current-Saturation(Isat):
79mA
DCResistance(DCR):
9.2Ohm Max
Q@Freq:
48 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
19MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-473J.pdf
1. How to order 1325-473J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-473J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-473J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-473J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-473J pin diagram, 1325-473J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 79 mA 79 mA 79 mA 79 mA 79 mA
Current-Saturation(Isat) 79mA 79mA 79mA 79mA 79mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 9.2Ohm Max 9.2Ohm Max 9.2Ohm Max 9.2Ohm Max 9.2Ohm Max
Q@Freq 48 @ 2.5MHz 48 @ 2.5MHz 48 @ 2.5MHz 48 @ 2.5MHz 48 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 19MHz 19MHz 19MHz 19MHz 19MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz