API Delevan Inc. 1325-562J
1325-562J
Part No.:
1325-562J
Datasheet:
ShinYua1325-562J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 169MA 2 OHM TH
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
169 mA
Current-Saturation(Isat):
169mA
DCResistance(DCR):
2Ohm Max
Q@Freq:
54 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
54MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-562J.pdf
1. How to order 1325-562J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-562J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-562J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-562J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-562J pin diagram, 1325-562J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 169 mA 169 mA 169 mA 169 mA 169 mA
Current-Saturation(Isat) 169mA 169mA 169mA 169mA 169mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 2Ohm Max 2Ohm Max 2Ohm Max 2Ohm Max 2Ohm Max
Q@Freq 54 @ 7.9MHz 54 @ 7.9MHz 54 @ 7.9MHz 54 @ 7.9MHz 54 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 54MHz 54MHz 54MHz 54MHz 54MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz