API Delevan Inc. 1325-563J
1325-563J
Part No.:
1325-563J
Datasheet:
ShinYua1325-563J.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 76MA 9.8 OHM TH
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
76 mA
Current-Saturation(Isat):
76mA
DCResistance(DCR):
9.8Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
17MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-563J.pdf
1. How to order 1325-563J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-563J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-563J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-563J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-563J pin diagram, 1325-563J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 56 µH 56 µH 56 µH 56 µH 56 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 76 mA 76 mA 76 mA 76 mA 76 mA
Current-Saturation(Isat) 76mA 76mA 76mA 76mA 76mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 9.8Ohm Max 9.8Ohm Max 9.8Ohm Max 9.8Ohm Max 9.8Ohm Max
Q@Freq 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 17MHz 17MHz 17MHz 17MHz 17MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz