API Delevan Inc. 1325-682J
1325-682J
Part No.:
1325-682J
Datasheet:
ShinYua1325-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 143MA 2.8 OHM TH
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
143 mA
Current-Saturation(Isat):
143mA
DCResistance(DCR):
2.8Ohm Max
Q@Freq:
55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
49MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-682J.pdf
1. How to order 1325-682J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-682J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-682J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-682J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-682J pin diagram, 1325-682J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 143 mA 143 mA 143 mA 143 mA 143 mA
Current-Saturation(Isat) 143mA 143mA 143mA 143mA 143mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 2.8Ohm Max 2.8Ohm Max 2.8Ohm Max 2.8Ohm Max 2.8Ohm Max
Q@Freq 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 49MHz 49MHz 49MHz 49MHz 49MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz