API Delevan Inc. 1325-683J
1325-683J
Part No.:
1325-683J
Datasheet:
ShinYua1325-683J.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 74MA 10.5 OHM TH
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
74 mA
Current-Saturation(Isat):
74mA
DCResistance(DCR):
10.5Ohm Max
Q@Freq:
51 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
16MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-683J.pdf
1. How to order 1325-683J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-683J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-683J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-683J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-683J pin diagram, 1325-683J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 74 mA 74 mA 74 mA 74 mA 74 mA
Current-Saturation(Isat) 74mA 74mA 74mA 74mA 74mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 10.5Ohm Max 10.5Ohm Max 10.5Ohm Max 10.5Ohm Max 10.5Ohm Max
Q@Freq 51 @ 2.5MHz 51 @ 2.5MHz 51 @ 2.5MHz 51 @ 2.5MHz 51 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 16MHz 16MHz 16MHz 16MHz 16MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz