API Delevan Inc. 1325-822J
1325-822J
Part No.:
1325-822J
Datasheet:
ShinYua1325-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 134MA 3.2 OHM TH
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
134 mA
Current-Saturation(Isat):
134mA
DCResistance(DCR):
3.2Ohm Max
Q@Freq:
55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
47MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-822J.pdf
1. How to order 1325-822J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-822J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-822J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-822J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-822J pin diagram, 1325-822J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 134 mA 134 mA 134 mA 134 mA 134 mA
Current-Saturation(Isat) 134mA 134mA 134mA 134mA 134mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max
Q@Freq 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 47MHz 47MHz 47MHz 47MHz 47MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz