API Delevan Inc. 1330R-08F
1330R-08F
Part No.:
1330R-08F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
ShinYua1330R-08F.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 830MA 220MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1330R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
830 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
220mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
410MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua1330R-08F.pdf
1. How to order 1330R-08F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1330R-08F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1330R-08F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1330R-08F.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1330R-08F pin diagram, 1330R-08F datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1330R-00G 1330R-00K 1330R-02K 1330R-04K 1330R-06K
Part Number 1330R-00G 1330R-00K 1330R-02K 1330R-04K 1330R-06K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 1330R 1330R 1330R 1330R 1330R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 330 nH 330 nH 330 nH 330 nH 330 nH
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
CurrentRating(Amps) 830 mA 830 mA 830 mA 830 mA 830 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max
Q@Freq 30 @ 25MHz 30 @ 25MHz 30 @ 25MHz 30 @ 25MHz 30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 410MHz 410MHz 410MHz 410MHz 410MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz