Aries Electronics 14-675-191T
14-675-191T
Part No.:
14-675-191T
Manufacturer:
Aries Electronics
Category:
Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin
Package:
Datasheet:
ShinYua14-675-191T.pdf
Description:
CONN HDR MALE PIN 14POS TIN
Packaging:
Bulk
Series:
675
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Header
ContactType:
Male Pin
NumberofPositions:
14
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.300 (7.62mm)