Würth Elektronik 150302GS73100
150302GS73100
Part No.:
150302GS73100
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ShinYua150302GS73100.pdf
Description:
WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
WL-SMTW
ProductStatus:
Active
Color:
Green
Configuration:
Independent
LensColor:
Colorless
LensTransparency:
Clear
MillicandelaRating:
LensStyle:
Oval with Flat Top
LensSize:
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
3.1V
Current-Test:
150mA
ViewingAngle:
120°
MountingType:
Surface Mount
Wavelength-Dominant:
525nm
Wavelength-Peak:
515nm
Features:
Size/Dimension:
2.70mm L x 2.00mm W