Cornell Dubilier Electronics (CDE) 150334J400IE
150334J400IE
Part No.:
150334J400IE
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Film Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua150334J400IE.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
150
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
DielectricMaterial:
Polyester, Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.394 Dia x 1.102 L (10.00mm x 28.00mm)