NMB Technologies Corporation 15038PB-A0J-EA-00
15038PB-A0J-EA-00
Part No.:
15038PB-A0J-EA-00
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYua15038PB-A0J-EA-00.pdf
Description:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 100VAC
Packaging:
Bulk
Series:
15038PB
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
100VAC
Size/Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
102.3 CFM (2.86m³/min)
StaticPressure:
0.243 in H2O (60.5 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
38.0dB
Power(Watts):
18.00W
RPM:
1650 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)