NMB Technologies Corporation 15038PB-B2J-EA-00
15038PB-B2J-EA-00
Part No.:
15038PB-B2J-EA-00
Datasheet:
ShinYua15038PB-B2J-EA-00.pdf
Description:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 200VAC
Voltage-Rated:
220VAC
Size/Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
102.3 CFM (2.86m³/min)
StaticPressure:
0.243 in H2O (60.5 Pa)
Noise:
38.0dB
Power(Watts):
18.00W
RPM:
1650 RPM
OperatingTemperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)