NMB Technologies Corporation 15038PB-B2L-AP-00
15038PB-B2L-AP-00
Part No.:
15038PB-B2L-AP-00
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYua15038PB-B2L-AP-00.pdf
Description:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 220VAC
Series:
15038PB
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
220VAC
Size/Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
212.0 CFM (5.94m³/min)
StaticPressure:
0.865 in H2O (215.6 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
56.0dB
Power(Watts):
38.00W
RPM:
3200 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)