NMB Technologies Corporation 15038PB-B4L-EP-00
15038PB-B4L-EP-00
Part No.:
15038PB-B4L-EP-00
Datasheet:
ShinYua15038PB-B4L-EP-00.pdf
Description:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 240VAC
Voltage-Rated:
240VAC
Size/Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
212.0 CFM (5.94m³/min)
StaticPressure:
0.865 in H2O (215.6 Pa)
Features:
Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
56.0dB
Power(Watts):
34.00W
RPM:
3200 RPM
OperatingTemperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)