Würth Elektronik 150505BS73300
150505BS73300
Part No.:
150505BS73300
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2020 (5050 Metric)
Datasheet:
ShinYua150505BS73300.pdf
Description:
WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W
  • Related Categories
Package/Case:
2020 (5050 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
WL-SMTW
ProductStatus:
Active
Color:
Blue
Configuration:
Independent
LensColor:
Colorless
LensTransparency:
Clear
MillicandelaRating:
LensStyle:
Round with Flat Top
LensSize:
4.00mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
3.3V
Current-Test:
150mA
ViewingAngle:
120°
MountingType:
Surface Mount
Wavelength-Dominant:
470nm
Wavelength-Peak:
465nm
Features:
Size/Dimension:
5.00mm L x 5.00mm W