Würth Elektronik 151034GS03000
151034GS03000
Part No.:
151034GS03000
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYua151034GS03000.pdf
Description:
LED GREEN CLEAR T/H
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
WL-TMRW
ProductStatus:
Active
Color:
Green
Configuration:
Independent
LensColor:
Colorless
LensTransparency:
Clear
MillicandelaRating:
10000mcd
LensStyle:
Round with Domed Top
LensSize:
3.00mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
3.2V
Current-Test:
20mA