API Delevan Inc. 1641-122J
1641-122J
Part No.:
1641-122J
Datasheet:
ShinYua1641-122J.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 900MA 100MOHM TH
Material-Core:
Iron
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
900 mA
Current-Saturation(Isat):
900mA
DCResistance(DCR):
100mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
130MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1641-122J.pdf
1. How to order 1641-122J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641-122J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-122J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-122J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-122J pin diagram, 1641-122J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) 900mA 900mA 900mA 900mA 900mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max
Q@Freq 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 130MHz 130MHz 130MHz 130MHz 130MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz