API Delevan Inc. 1641-182J
1641-182J
Part No.:
1641-182J
Datasheet:
ShinYua1641-182J.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 775MA 140MOHM TH
Material-Core:
Iron
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
775 mA
Current-Saturation(Isat):
775mA
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
105MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1641-182J.pdf
1. How to order 1641-182J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641-182J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-182J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-182J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-182J pin diagram, 1641-182J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 775 mA 775 mA 775 mA 775 mA 775 mA
Current-Saturation(Isat) 775mA 775mA 775mA 775mA 775mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max
Q@Freq 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 105MHz 105MHz 105MHz 105MHz 105MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz