API Delevan Inc. 1641-183J
1641-183J
Part No.:
1641-183J
Datasheet:
ShinYua1641-183J.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 305MA 890 MOHM TH
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
305 mA
Current-Saturation(Isat):
235mA
DCResistance(DCR):
890mOhm Max
Q@Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
45MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1641-183J.pdf
1. How to order 1641-183J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641-183J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-183J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-183J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-183J pin diagram, 1641-183J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 305 mA 305 mA 305 mA 305 mA 305 mA
Current-Saturation(Isat) 235mA 235mA 235mA 235mA 235mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 890mOhm Max 890mOhm Max 890mOhm Max 890mOhm Max 890mOhm Max
Q@Freq 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 45MHz 45MHz 45MHz 45MHz 45MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz