API Delevan Inc. 1641-223J
1641-223J
Part No.:
1641-223J
Datasheet:
ShinYua1641-223J.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 295MA 960 MOHM TH
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
295 mA
Current-Saturation(Isat):
220mA
DCResistance(DCR):
960mOhm Max
Q@Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
41MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1641-223J.pdf
1. How to order 1641-223J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641-223J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-223J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-223J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-223J pin diagram, 1641-223J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 295 mA 295 mA 295 mA 295 mA 295 mA
Current-Saturation(Isat) 220mA 220mA 220mA 220mA 220mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 960mOhm Max 960mOhm Max 960mOhm Max 960mOhm Max 960mOhm Max
Q@Freq 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 41MHz 41MHz 41MHz 41MHz 41MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz