API Delevan Inc. 1641-334J
1641-334J
Part No.:
1641-334J
Datasheet:
ShinYua1641-334J.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 115MA 6.4 OHM TH
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
115 mA
Current-Saturation(Isat):
65mA
DCResistance(DCR):
6.4Ohm Max
Q@Freq:
55 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant:
6.5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
790 kHz
Datasheet:
ShinYua1641-334J.pdf
1. How to order 1641-334J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641-334J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-334J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-334J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-334J pin diagram, 1641-334J datasheet?
Inductance 330 µH 330 µH 330 µH 330 µH 330 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 115 mA 115 mA 115 mA 115 mA 115 mA
Current-Saturation(Isat) 65mA 65mA 65mA 65mA 65mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 6.4Ohm Max 6.4Ohm Max 6.4Ohm Max 6.4Ohm Max 6.4Ohm Max
Q@Freq 55 @ 790kHz 55 @ 790kHz 55 @ 790kHz 55 @ 790kHz 55 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz