API Delevan Inc. 1641-471J
1641-471J
Part No.:
1641-471J
Datasheet:
ShinYua1641-471J.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 580MA 250MOHM TH
Series:
1641
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
580 mA
Current-Saturation(Isat):
580mA
DCResistance(DCR):
250mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
235MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua1641-471J.pdf
1. How to order 1641-471J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641-471J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-471J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-471J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-471J pin diagram, 1641-471J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1641-471K 1641-181K 1641-121K 1641-681K 1641-561K
Part Number 1641-471K 1641-181K 1641-121K 1641-681K 1641-561K
Series 1641 1641 1641 1641 1641
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 470 nH 470 nH 470 nH 470 nH 470 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 580 mA 580 mA 580 mA 580 mA 580 mA
Current-Saturation(Isat) 580mA 580mA 580mA 580mA 580mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max
Q@Freq 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 235MHz 235MHz 235MHz 235MHz 235MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz