API Delevan Inc. 1641-472J
1641-472J
Part No.:
1641-472J
Datasheet:
ShinYua1641-472J.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 390MA 550MOHM TH
Series:
1641
Material-Core:
Iron
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
390 mA
Current-Saturation(Isat):
390mA
DCResistance(DCR):
550mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
70MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1641-472J.pdf
1. How to order 1641-472J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641-472J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-472J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-472J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-472J pin diagram, 1641-472J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1641-471K 1641-181K 1641-121K 1641-681K 1641-561K
Part Number 1641-471K 1641-181K 1641-121K 1641-681K 1641-561K
Series 1641 1641 1641 1641 1641
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 390 mA 390 mA 390 mA 390 mA 390 mA
Current-Saturation(Isat) 390mA 390mA 390mA 390mA 390mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max
Q@Freq 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 70MHz 70MHz 70MHz 70MHz 70MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz