API Delevan Inc. 1641-823J
1641-823J
Part No.:
1641-823J
Datasheet:
ShinYua1641-823J.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 186MA 2.44 OHM TH
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
186 mA
Current-Saturation(Isat):
140mA
DCResistance(DCR):
2.44Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
10.5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1641-823J.pdf
1. How to order 1641-823J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641-823J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-823J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-823J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-823J pin diagram, 1641-823J datasheet?
Inductance 82 µH 82 µH 82 µH 82 µH 82 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 186 mA 186 mA 186 mA 186 mA 186 mA
Current-Saturation(Isat) 140mA 140mA 140mA 140mA 140mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 2.44Ohm Max 2.44Ohm Max 2.44Ohm Max 2.44Ohm Max 2.44Ohm Max
Q@Freq 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 10.5MHz 10.5MHz 10.5MHz 10.5MHz 10.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz