API Delevan Inc. 1641R-104J
1641R-104J
Part No.:
1641R-104J
Datasheet:
ShinYua1641R-104J.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 164MA 3.12OHM TH
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
164 mA
Current-Saturation(Isat):
120mA
DCResistance(DCR):
3.12Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
10MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1641R-104J.pdf
1. How to order 1641R-104J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641R-104J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-104J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-104J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-104J pin diagram, 1641R-104J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 164 mA 164 mA 164 mA 164 mA 164 mA
Current-Saturation(Isat) 120mA 120mA 120mA 120mA 120mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.12Ohm Max 3.12Ohm Max 3.12Ohm Max 3.12Ohm Max 3.12Ohm Max
Q@Freq 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz