API Delevan Inc. 1641R-221J
1641R-221J
Part No.:
1641R-221J
Datasheet:
ShinYua1641R-221J.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 1.12A 67 MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.12 A
Current-Saturation(Isat):
1.12A
DCResistance(DCR):
67mOhm Max
Q@Freq:
49 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
250MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua1641R-221J.pdf
1. How to order 1641R-221J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641R-221J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-221J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-221J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-221J pin diagram, 1641R-221J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 220 nH 220 nH 220 nH 220 nH 220 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 1.12 A 1.12 A 1.12 A 1.12 A 1.12 A
Current-Saturation(Isat) 1.12A 1.12A 1.12A 1.12A 1.12A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 67mOhm Max 67mOhm Max 67mOhm Max 67mOhm Max 67mOhm Max
Q@Freq 49 @ 25MHz 49 @ 25MHz 49 @ 25MHz 49 @ 25MHz 49 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 250MHz 250MHz 250MHz 250MHz 250MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz