API Delevan Inc. 1641R-273J
1641R-273J
Part No.:
1641R-273J
Datasheet:
ShinYua1641R-273J.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 265MA 1.19 OHM TH
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
265 mA
Current-Saturation(Isat):
200mA
DCResistance(DCR):
1.19Ohm Max
Q@Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
38MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1641R-273J.pdf
1. How to order 1641R-273J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641R-273J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-273J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-273J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-273J pin diagram, 1641R-273J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 265 mA 265 mA 265 mA 265 mA 265 mA
Current-Saturation(Isat) 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.19Ohm Max 1.19Ohm Max 1.19Ohm Max 1.19Ohm Max 1.19Ohm Max
Q@Freq 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 38MHz 38MHz 38MHz 38MHz 38MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz