API Delevan Inc. 1641R-332J
1641R-332J
Part No.:
1641R-332J
Datasheet:
ShinYua1641R-332J.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 490MA 350MOHM TH
Series:
1641R
Material-Core:
Iron
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
490 mA
Current-Saturation(Isat):
490mA
DCResistance(DCR):
350mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
85MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1641R-332J.pdf
1. How to order 1641R-332J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641R-332J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-332J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-332J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-332J pin diagram, 1641R-332J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1641R-273K 1641R-221K 1641R-103K 1641R-682K 1641R-472K
Part Number 1641R-273K 1641R-221K 1641R-103K 1641R-682K 1641R-472K
Series 1641R 1641R 1641R 1641R 1641R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 490 mA 490 mA 490 mA 490 mA 490 mA
Current-Saturation(Isat) 490mA 490mA 490mA 490mA 490mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 350mOhm Max 350mOhm Max 350mOhm Max 350mOhm Max 350mOhm Max
Q@Freq 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 85MHz 85MHz 85MHz 85MHz 85MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz