API Delevan Inc. 1641R-561J
1641R-561J
Part No.:
1641R-561J
Datasheet:
ShinYua1641R-561J.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 505MA 330MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
505 mA
Current-Saturation(Isat):
505mA
DCResistance(DCR):
330mOhm Max
Q@Freq:
43 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
210MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua1641R-561J.pdf
1. How to order 1641R-561J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641R-561J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-561J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-561J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-561J pin diagram, 1641R-561J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 505 mA 505 mA 505 mA 505 mA 505 mA
Current-Saturation(Isat) 505mA 505mA 505mA 505mA 505mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 330mOhm Max 330mOhm Max 330mOhm Max 330mOhm Max 330mOhm Max
Q@Freq 43 @ 25MHz 43 @ 25MHz 43 @ 25MHz 43 @ 25MHz 43 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 210MHz 210MHz 210MHz 210MHz 210MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz