API Delevan Inc. 1641R-682J
1641R-682J
Part No.:
1641R-682J
Datasheet:
ShinYua1641R-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 285MA 1.02OHM TH
Material-Core:
Iron
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
285 mA
Current-Saturation(Isat):
285mA
DCResistance(DCR):
1.02Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
55MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1641R-682J.pdf
1. How to order 1641R-682J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641R-682J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-682J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-682J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-682J pin diagram, 1641R-682J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 285 mA 285 mA 285 mA 285 mA 285 mA
Current-Saturation(Isat) 285mA 285mA 285mA 285mA 285mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.02Ohm Max 1.02Ohm Max 1.02Ohm Max 1.02Ohm Max 1.02Ohm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 55MHz 55MHz 55MHz 55MHz 55MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz