API Delevan Inc. 1641R-684J
1641R-684J
Part No.:
1641R-684J
Datasheet:
ShinYua1641R-684J.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 84MA 11.8 OHM TH
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
84 mA
Current-Saturation(Isat):
50mA
DCResistance(DCR):
11.8Ohm Max
Q@Freq:
60 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant:
4.5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
790 kHz
Datasheet:
ShinYua1641R-684J.pdf
1. How to order 1641R-684J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641R-684J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-684J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-684J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-684J pin diagram, 1641R-684J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 680 µH 680 µH 680 µH 680 µH 680 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 84 mA 84 mA 84 mA 84 mA 84 mA
Current-Saturation(Isat) 50mA 50mA 50mA 50mA 50mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 11.8Ohm Max 11.8Ohm Max 11.8Ohm Max 11.8Ohm Max 11.8Ohm Max
Q@Freq 60 @ 790kHz 60 @ 790kHz 60 @ 790kHz 60 @ 790kHz 60 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 4.5MHz 4.5MHz 4.5MHz 4.5MHz 4.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz