API Delevan Inc. 1641R-822J
1641R-822J
Part No.:
1641R-822J
Datasheet:
ShinYua1641R-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 250MA 1.32OHM TH
Material-Core:
Iron
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
250 mA
Current-Saturation(Isat):
250mA
DCResistance(DCR):
1.32Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
50MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1641R-822J.pdf
1. How to order 1641R-822J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1641R-822J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-822J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-822J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-822J pin diagram, 1641R-822J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA
Current-Saturation(Isat) 250mA 250mA 250mA 250mA 250mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.32Ohm Max 1.32Ohm Max 1.32Ohm Max 1.32Ohm Max 1.32Ohm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz