API Delevan Inc. 1812-122H
1812-122H
Part No.:
1812-122H
Datasheet:
ShinYua1812-122H.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 604MA 550MOHM SM
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
604 mA
DCResistance(DCR):
550mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
80MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1812-122H.pdf
1. How to order 1812-122H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1812-122H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812-122H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1812-122H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1812-122H pin diagram, 1812-122H datasheet?
Inductance 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 604 mA 604 mA 604 mA 604 mA 604 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz