API Delevan Inc. 1812-153H
1812-153H
Part No.:
1812-153H
Datasheet:
ShinYua1812-153H.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 283MA 2.5 OHM SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
283 mA
DCResistance(DCR):
2.5Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
17MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1812-153H.pdf
1. How to order 1812-153H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1812-153H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812-153H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1812-153H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1812-153H pin diagram, 1812-153H datasheet?
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 283 mA 283 mA 283 mA 283 mA 283 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max
Q@Freq 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 17MHz 17MHz 17MHz 17MHz 17MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz