API Delevan Inc. 1812-183H
1812-183H
Part No.:
1812-183H
Datasheet:
ShinYua1812-183H.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 268MA 2.8 OHM SMD
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
268 mA
DCResistance(DCR):
2.8Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
15MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1812-183H.pdf
1. How to order 1812-183H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1812-183H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812-183H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1812-183H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1812-183H pin diagram, 1812-183H datasheet?
Inductance 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 268 mA 268 mA 268 mA 268 mA 268 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 2.8Ohm Max 2.8Ohm Max 2.8Ohm Max 2.8Ohm Max 2.8Ohm Max
Q@Freq 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 15MHz 15MHz 15MHz 15MHz 15MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz