API Delevan Inc. 1812-274H
1812-274H
Part No.:
1812-274H
Datasheet:
ShinYua1812-274H.pdf
Description:
FIXED IND 270UH 129MA 12 OHM SMD
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
129 mA
DCResistance(DCR):
12Ohm Max
Q@Freq:
40 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant:
4MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
790 kHz
Datasheet:
ShinYua1812-274H.pdf
1. How to order 1812-274H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1812-274H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812-274H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1812-274H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1812-274H pin diagram, 1812-274H datasheet?
Inductance 270 µH 270 µH 270 µH 270 µH 270 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 129 mA 129 mA 129 mA 129 mA 129 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 12Ohm Max 12Ohm Max 12Ohm Max 12Ohm Max 12Ohm Max
Q@Freq 40 @ 790kHz 40 @ 790kHz 40 @ 790kHz 40 @ 790kHz 40 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 4MHz 4MHz 4MHz 4MHz 4MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz