API Delevan Inc. 1812-392H
1812-392H
Part No.:
1812-392H
Datasheet:
ShinYua1812-392H.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 472MA 900MOHM SM
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
472 mA
DCResistance(DCR):
900mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
40MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1812-392H.pdf
1. How to order 1812-392H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1812-392H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812-392H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1812-392H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1812-392H pin diagram, 1812-392H datasheet?
Inductance 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 472 mA 472 mA 472 mA 472 mA 472 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 40MHz 40MHz 40MHz 40MHz 40MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz