API Delevan Inc. 1812-562H
1812-562H
Part No.:
1812-562H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
ShinYua1812-562H.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 427MA 1.1OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1812
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
427 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
1.1Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
33MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua1812-562H.pdf
1. How to order 1812-562H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1812-562H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812-562H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1812-562H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1812-562H pin diagram, 1812-562H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1812-562K 1812-154J 1812-121K 1812-151K 1812-181K
Part Number 1812-562K 1812-154J 1812-121K 1812-151K 1812-181K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 1812 1812 1812 1812 1812
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 427 mA 427 mA 427 mA 427 mA 427 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.1Ohm Max 1.1Ohm Max 1.1Ohm Max 1.1Ohm Max 1.1Ohm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 33MHz 33MHz 33MHz 33MHz 33MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz