KYOCERA AVX 18125C225KAT2A
18125C225KAT2A
Part No.:
18125C225KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYua18125C225KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.79mm)