API Delevan Inc. 1812-682H
1812-682H
Part No.:
1812-682H
Datasheet:
ShinYua1812-682H.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 409MA 1.2OHM SMD
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
409 mA
DCResistance(DCR):
1.2Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
27MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1812-682H.pdf
1. How to order 1812-682H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1812-682H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812-682H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1812-682H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1812-682H pin diagram, 1812-682H datasheet?
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 409 mA 409 mA 409 mA 409 mA 409 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 27MHz 27MHz 27MHz 27MHz 27MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz