Walsin Technology Corporation 1812F684M201CT
1812F684M201CT
Part No.:
1812F684M201CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYua1812F684M201CT.pdf
Description:
MLCC 0.68UF 200V Y5V 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Last Time Buy
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
Y5V (F)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)