Walsin Technology Corporation 1812F684M251CT
1812F684M251CT
Part No.:
1812F684M251CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Datasheet:
ShinYua1812F684M251CT.pdf
Description:
MLCC 0.68UF 250V Y5V 1812
ProductStatus:
Last Time Buy
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
Y5V (F)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)