KYOCERA AVX 1812JC470KAT1A
1812JC470KAT1A
Part No.:
1812JC470KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua1812JC470KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 47PF 4KV X7R 1812
ProductStatus:
Active
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4000V (4kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)