API Delevan Inc. 1812R-121G
1812R-121G
Part No.:
1812R-121G
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
ShinYua1812R-121G.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 818MA 300MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1812R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Iron
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
818 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
300mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
600MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz