KYOCERA AVX 1812SA101ZATME
1812SA101ZATME
Part No.:
1812SA101ZATME
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYua1812SA101ZATME.pdf
Description:
CAP CER 100PF 1.5KV NP0 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)