KYOCERA AVX 1812SA121JAT1A
1812SA121JAT1A
Part No.:
1812SA121JAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua1812SA121JAT1A.pdf
Description:
CAP CER 120PF 1.5KV NP0 1812
ProductStatus:
Active
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)