KYOCERA AVX 1812SA221KATRE
1812SA221KATRE
Part No.:
1812SA221KATRE
Datasheet:
ShinYua1812SA221KATRE.pdf
Description:
CAP CER 220PF 1.5KV C0G/NP0 1812
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)